Tabletės nuo prostatito: pačios nebrangiausios ir veiksmingiausios

Prostatitas yra uždegiminė prostatos liga. Kaip ir bet kokio uždegimo atveju, pagrindinis prostatito gydymas yra konservatyvus gydymas. Yra daug vaistų, kurių kiekvieno paskyrimas turi savo indikacijas.

Tabletės prostatito gydymui

Pagrindinis prostatito gydymo būdas yra tablečių vartojimas. Tokios terapijos indikacijos yra šios:

 • Skausmas šlapinimosi metu;
 • Sunku šlapintis;
 • Pilnumo jausmas dubens srityje;
 • Skausmas tarpvietėje;
 • Prostatorėja arba spermatorėja;
 • Padidėjusi naktinė diurezė;
 • Nevisiško šlapimo pūslės ištuštinimo jausmas.

Pastaba! Apskritai, bet koks ūminio ar lėtinio prostatito simptomas rodo tam tikrų vaistų grupių skyrimą.

šaudymas nuo prostatito

Tablečių nuo prostatito tipai

Priklausomai nuo prostatito tipo, jo formų ir pagrindinių pasireiškimų, gydytojas gali skirti vieną ar kelis iš šių vaistų:

 • skausmą malšinančių vaistų;
 • antibiotikai;
 • fitopreparatai;
 • antispazminiai vaistai;
 • imunomoduliatoriai;
 • alfa blokatoriai.

Kiekviena iš šių grupių turi daug narių.

Nuskausminamųjų

Šie vaistai slopina pagrindinius uždegimo fermentus ir taip sutrikdo jo patogenezę. Sumažėjus uždegiminiam procesui, sumažėja audinių edema, kuri nebesuspaudžia šlaplės ir nervų galūnėlių.

Taigi skausmo sindromas sustabdomas.

Skausmą malšinantys vaistai skiriami, jei prostatitą lydi nuolatinis ar periodiškas skausmas.

Antibiotikai

Antibiotikai yra būtini, jei prostatitą sukelia patogeninės mikrofloros veikimas.

Šie vaistai veikia etiologinį uždegimo veiksnį, slopindami infekcinį procesą liaukos audiniuose. Skiriami plataus veikimo spektro antibiotikai arba vaistai, kuriems jautrūs šie mikroorganizmai.

Svarbu! Antibiotikų galima skirti ir sergant neinfekcine prostatito forma, jeigu padidėjusi prostata užspaudžia šlaplę. Dėl šlapimo nutekėjimo pažeidimo gali išsivystyti cistitas ir pielonefritas. Siekiant išvengti šių ligų, skiriami antibiotikai.

Fitopreparatai

Fitopreparatai augalų bioflavonoidų, vitaminų ir aminorūgščių dėka veikia kompleksiškai. Jie gali sumažinti uždegimą, palengvinti lygiųjų raumenų spazmus, pagerinti audinių trofizmą ir padidinti imunitetą. Tačiau jie ne visada būna pakankamai stiprūs, todėl skiriami kartu su kitais vaistais.

Antispazminiai vaistai

Šios grupės vaistinės medžiagos turi miotropinį poveikį, atpalaiduoja lygiuosius raumenis. Dėl to sumažėja prostatos ir šlaplės tonusas, sustoja šlapimo susilaikymas, sumažėja skausmas.

Be to, antispazminiai vaistai mažina kraujagyslių tonusą, o tai pagerina prostatos audinių trofizmą ir pagreitina jos regeneraciją.

Imunomoduliatoriai

Šie vaistai gali stimuliuoti organizmo apsaugą. Jie padidina ląstelinį ir humoralinį imunitetą, kuris yra svarbus kovojant su uždegimu.

Svarbu! Sergant autoimuniniu prostatitu, imunomoduliatorių skirti negalima. Šią uždegimo formą sukelia imuninės ląstelės, atakuojančios liaukos audinius. Ši narkotikų grupė tik pablogins situaciją.

Alfa blokatoriai

Šių vaistų veikimo principas panašus į antispazminių vaistų veikimą. Skirtumas yra tas, kad jie sumažina lygiųjų raumenų tonusą dėl poveikio nervų galūnėms.

Pastaba! Jie turi daugiau šalutinių poveikių, todėl šios grupės vaistai skiriami esant sunkiam obstrukciniam ar skausmo sindromui.

Lyginamoji tablečių nuo prostatito lentelė

Narkotikų grupė Veiksmo mechanizmas Naudojimo indikacijos Šalutiniai poveikiai
Nuskausminamųjų Sumažinti uždegimą ir nervų galūnių suspaudimą. Ryškus skausmo sindromas. Skausmas šlapinimosi ar ejakuliacijos metu. Trombocitopenija, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos, intersticinis nefritas.
Antibiotikai Sunaikinti patogeninę mikroflorą arba blokuoti jos dauginimąsi. Infekcinis prostatitas, įrodyta mikrobinė ligos etiologija, obstrukcinis sindromas. Savos mikrofloros slopinimas, kepenų ląstelių pažeidimas, hematologiniai sutrikimai.
Fitopreparatai Sumažinti uždegimą ir spazmus, pagerinti audinių trofizmą. Su bet kokia prostatito forma kaip papildomas gydymas. Alerginės reakcijos.
Antispazminiai vaistai Pašalinkite lygiųjų raumenų spazmus. Obstrukciniai reiškiniai, šlapimo susilaikymas, skausmo sindromas. Galvos svaigimas, tachikardija, kraujospūdžio sumažėjimas.
Imunomoduliatoriai Padidinkite paties organizmo imunitetą. Bet kokia prostatito forma, papildomi vaistai. Alerginės ir autoimuninės reakcijos.
Alfa blokatoriai Sumažinti prostatos lygiųjų raumenų spazmus, pagerinti trofizmą. Išreikštas obstrukcinis sindromas. Ūminė uždegimo fazė. Tachikardija, sumažėjęs kraujospūdis, galvos svaigimas, galvos skausmas.